جک پارکینگ

جک پارکینگی تک لنگه

جک پارکینگی تک لنگه
5/5 - (2 امتیاز)

جک پارکینگی تک لنگه: با توجه به شرایطی که برخی ساختمانها دارند ازجمله کمبود فضای پارکینگ واستفاده بهینه از فضای موجود، درب کار شده قابلیت نصب جک پارکینگ دولنگه را نداشته ودر برخی موارد مجبور هستیم ازجک دولنگه منصرف واز درب تک لنگه استفاده یا دو لنگه درب رابه هم جوش داده وآن را به تک لنگه تبدیل کنیم و روی درب از جک پارکینگی تک لنگه استفاده نماییم.

اصول نصب جک پارکینگی تک لنگه:

برای نصب جک پارکینگی تک لنگه که عرض اکثر آنها از دو متر بیشتر است می بایست از جکهای بازو بلند (کورس بلند) استفاده نمود.جکها از نظر طول بازو معمولا در سه سایز 500،400 و600 در بازار وجود دارند که مناسب ترین آنها برای دربهای تک لنگه بازوی 600 می باشد.

یک نکته لازم به توضیح است که برخی از مصرف کنندگان این عددها را توان یا قدرت موتورتصور می کنند که اینطور نبوده واین اعداد بر اساس طول بازوی جک به میلیمتر محاسبه شده است .مثلا میلان 400 یعنی طول بازو(شفت) 400 میلیمتر یا 40 سانتیمتر می باشد و توان موتوری همه این بازوها با هم برابر هستند.

دراین دربها با توجه به عرض بالا و سنگینی درب باید از لولاهای بسیار قوی استفاده شود چون هرچه عرض درب بیشتر باشد میزان افتادگی درب درصورت عدم استفاده از لولاهای مناسب به مرور زمان بیشترشده وکاملا دریک راستا یا تراز نمی باشد.

با توجه به عرض بالای درب باید فاصله عمودی وافقی نصب پایه های جک زیر 20 سانتیمتر نباشد البته هرچه عرض بیشتر، فاصله هم باید بیشتر باشد تا زاویه باز شوی درب بیشتر شده ودرموقع بسته شدن درب کاملا بسته شود. معمولا این زوایا درراهنمای نصب اکثر شرکتهای تولید کننده جک به همراه محصول دربسته ها وجود دارد.

توصیه می گردد برای امنیت بیشتر روی جک پارکینگی تک لنگه قفل برقی نصب گردد.

انتخاب بازو برای دربهای تک لنگه:

دربین شرکت های ایرانی شرکت یال ، جک پرایم کاستومایز را به بازارعرضه داشته که تنها جک پارکینگی تک لنگه بازار می باشد وبسته بندی آن بصورت تک لنگه بوده وهیچ شرکتی جک تک لنگه به صورت خاص ندارد. طول بازوی این جک ایرانی 70 سانتیمتر می باشد که بیشترین طول بازو رابه خود اختصاص داده است.

جک پارکینگی تک لنگه

حال اگر بخواهیم برند دیگری را برای درب پارکینگ تک لنگه خود انتخاب نماییم ، پیشنهاد می گردد ازجکهایی استفاده شود که بازوهای آنها چپ وراست ندارند. جکهایی که در بازار معروف به گلدانی،کاسه ای یا کوزه ای بوده همانند میلان ،سیماران ،پروتکو،کاپر،آلفا و… با توجه به ساختارآنها یک بازو برای سمت چپ ویک بازو برای سمت راست درب طراحی شده است (تصویرزیر) وبرای نصب، بازوی سمت راست را نمی توان سمت چپ نصب نمود که یکی از اشکالات این نوع جکها می باشد.

جک پارکینگی تک لنگه

واگر بخواهیم جکهایی را معرفی کنیم که بازوهای آنها چپ وراستی ندارند همانند جکهای شرکت یال مدل x ، پرایم ، جک کانه گیتس ،کامفورت،وی توو…

جک پارکینگی تک لنگه

بالا اشاره کردیم که بهتر است از جکهایی که چپ وراستی از لحاظ بازویی ندارند تهیه وپک کامل آن خریداری شود. دو علت برای این کار

وجود داشته که اولین علت آن این بوده که برای خرید جک تک لنگه اختلاف قیمت آن با پک کامل بسیار کم بوده وشرکتهای تولید کننده برای جک تک لنگه مبلغ کامل یک بازو را از بسته کم نمی کنند.

دومین علت این بوده که با توجه به اینکه شما پک کامل خریداری نموده همیشه یک بازوی اضافی داشته که درمواقع اضطرار یا خرابی در هرزمانی می توانید از جک یدکی به راحتی استفاده وجایگزین بازوی معیوب نماییدچرا که دربرخی مواقع آن محصول وارد نشده یا تولید نمی گردد وشما مجبور به خرید دوباره می شوید.

معایب جک پارکینگی تک لنگه

یکی از معایب جک پارکینگی تک لنگه خرابی بیشتر نسبت به جک دو لنگه بوده چرا که یک موتور وظیفه بازو بسته شدن درب را به عهده داشته وفشاربیشتری برآن وارد می شود.

اشکال بعدی مربوط به عدم تنوع جک تک لنگه می باشد.

با توجه به عرض بالای دربهای تک لنگه فشار بیشتری بر موتور وارد شده که لولاهای قوی تر همانطورکه دربالا اشاره کردیم می تواند کمک کننده باشد.

برای نگهداری بهتر جک اصول نگهداری جک درب پارکینگ را در مقاله ی همکاران ما درنوین هاوس ملاحظه فرمایید.

برای مشاوره رایگان جهت خرید ونصب جکهای تک لنگه با همکاران ما در نوین هاوس درتماس باشید. شماره های تماس ما 02191092915 –

09397273043

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *